Değerler ve Prensipler
Ortac, kuruluşu olan 1969’dan beri git gide büyüme göstermiştir. İlk zamanlarda kalıplama ilk çalışma alanı olmuştur. Ek olarak multi-disipliner yaklaşım ve daha fazla zaman kazandırmaya odaklı süreçleri, büyük başarısında efektif bir etken oldu.
Kurucu Mehmet Ortaç’ın ilham veren çalışma etiği ve geleneksel değerleri bugün hala şirketin muazzam çalışan arka planını, tutumunun temelini oluşturarak daha çalışkan ve hassas bir yapısını oluşturmaktadır. Yaklaşımı ve işe yaklaşım mantığı Ortac markasında muazzam bir başarı kazandırmıştır:

 
“HERŞEY’DEN EVVEL DEĞER KAZANDIR”
Bir aile şirketi olarak, bu gelişim sürecinde en hassas politikalarda ve uluslararası yaptırım ve standartlarda, geleneksel değerleri korumak ve farkındalık oluşturmak en önemli faktör oldu. Ülkenin yaşadığı birçok maddi daralma, kriz ya da felaketlere rağmen Ortac, zorluklarla başa çıkarak ve başarılı adımlar atarak gelişmeyi sürdürmüş ve tünelden bugünlere çıkmıştır.

Teknik olaraksa sadece kalıplama sektöründe sınırlı kalmamakla birlikte, erken dönemlerde oluşturulan modern teknoloji ekipmanları ve veri tabanı yüksek kalite odaklı anlayış ve ürün odaklı üretiminde Ortac tesisinde yer etmiştir. Değer odaklı mantaliteyi dikkate alarak, hali hazırda üretilmekte olan rakorlar, borular ve aksesuarların yanında, Ortac ürün gamı Hareketli kablo kanalları ürünü ile çeşitlendi. Ortac’ın ürün satış miktarlarının artışı da şirketin hali hazır da gitgide gelişen markasının büyük bir yayılma içerisinde olduğunu göstermektedir. Bu zamana kadar yapıldığı gibi Ortac’ın liyakat anlayışı, daha iyi olma yolunda, beklentilerin ötesinde dünya çapında ama yetinmediği hali hazırda ulaştığı duruşunu ve güvenini daha da güçlendirmektedir.

Ortac’ın alt markalarının yaratılması ve gelişmesi de, üretimin hammadde kalıplama sürecinden son dokunuş olarak sevkiyata kadar olan uzun soluklu ve muazzam çabasının bir sonucu olarak bir gurur kaynağıdır. Bir kuruluş olmak, şirketin üzerine durmaksızın ve kalıcı olarak en iyisini yapma ve devamlı gelişim için firmayı iten öncül ve bağlayıcı sorumlulukları hatırlatan bir etmendir.

Bu, Hindistan’dan Meksika’ya diyalog halinde olan çeşitli birçok bölgeden insanlardan gelen ihtiyaçları karşılama noktasında etkili ve dikkat çeken dahası anında problem çözüm odaklı bakış açısının oluşturulmasını ifade eder.

“ Yenilik sadece bir adım değil, ayrıca bizi daha enerjik yapan bir etken…”

Daha çok teknolojik ilerleme ve araştırma kabiliyeti, Ortac tesisindeki diğer tüm etmenlerden önce gelen şirketin bünyesi, rekabetçi anlayışı ve ilk günkü heves ve heyecanı içinde tüm bilimsel metotları uygulayarak, bütün gereklilikleri karşılamak, tüm mevcut değişimleri takip etmek ve yoğun deney tecrübesini kullanmayı zorunlu kılan yükümlüklerdir.

Bu anlayış Ortac’ın en zararlı ve kırmızı çizgisi olarak gördüğü taviz, işi erteleme ya da gevşeklik gibi etmenlerin olmamasını taahhüt eder. Sonuç olarak tüm Ortac müşterileri, şirket için mükemmelliğin tek hedef olduğunu kesin olarak bilirler.


Şirketin güçlenmesi, müşteri odaklı çözümlere, uygun ve karakteristik, anlık problem çözücü mantalitenin şirket sürecinde Ortac Teknolojik ekipmanlarla donatılmış Araştırma & Geliştirme birimi ile uyumlu olmasına borçludur. Bu, şirket altyapısında Araştırma & Geliştirmenin takip etmek, yeni yollar geliştirmek ve uygulamak zorunda olduğu süregelen gelişmelerle birlikte bilimsel metotlara bağlı olup uygulamasını yapar. Şirket olarak, departmanlar arasındaki benzersiz uyum, insanlardan gelen reaksiyon ve yorumların en değerli olacak şekilde alınması için, sahtekârlık, aldatma ya da hile olmaksızın pozitif enerji ve nezaketi yansıtır.

“Yolu aydınlatmak için sadece fener tutma, sen aydınlan… “


Yeterli olduğu düşünülebilecek bu eşi benzeri görülmemiş gelişime rağmen, her bir Ortac çalışanı, yükselen Ortac markasının sıkı bir rekabette şirketin kurumsal kimliğinin daha da artacağı ve marka değerinin de bu yolculukta daha da yükselip tüm yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiği bilincindedir. Açık fikirli olmak ve yüksek konsantrasyon, yolu aydınlatmak için sadece fener tutma, sen aydınlan’ fikrinin yapıtaşını oluşturmaktadır.


 
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin