ULTRAVİYOLE DAYANIMLI POLYAMİD SPİRAL BORU
ORTAC Tacflex sertifikalı OSUV serisi Polyamide spiral borular  ,ani hava değişkenliklerine, direk uv ışınlarına , her türlü hava koşullarına dayanıklı 1. kalite uzun ömürlü saf hammaddeden çapaksız , katkısız üretim prosesi ile üretmektedir.

Ges uygulamalarında kullanılan plastikler ciddi hava etkilerine maruz kalabilir. Bu uygulamalar genellikle, plastiklerin görünümlerine ve mekanik özelliklerine etki edebilen ultraviyole ışınlarının olumsuz etkisine dayanabilen hava koşullarına dayanıklı plastik malzemeye ihtiyaç duyar. Projede kullanılan Spirallerin UV dirençli özellikte olması gerekmektedir. Ges Projelerinin olduğu bölgelerdeki ani hava ısı değişkenliklerine de -+ dikkat edilmesi gerekmektedir.

ISO 4892-2 standardı, malzemelerin gerçek son kullanım ortamlarında gün ışığına veya gerçek son kullanım ortamlarında ışığa maruz kaldığında meydana gelen aşınma etkilerini (sıcaklık, nem ve/veya ıslanma) iklim şartları da oluşturmak için numuneleri xenon ark ışığına maruz bırakma yöntemlerini belirten bir test metodudur.

OSUV serisi polyamide 6 Coruge borularımız ISO 4892-2 standartlarına göre 552 saatlik UV ve ısıl yaşlandırma testi yapılmış olup  ürün üzerinde herhangi bir değişim görülmemişdir.
Ortadoğu asya kıtası bölgelerindeki iklim koşullarına göre kıyaslandığında belirtilen bölgelerde 1 yıllık süre içerisinde ürün renklerle rinde değişiklik olmadığı ortaya çıkmaktadır.

UV dirençli plastiklerin görünümünde kendiliğinden aşağıdaki gibi bir değişiklik görülmez:

  • Plastiğin sararması
  • Boyalı plastiklerin sızdırması
  • Plastik yüzeyinin beyazlaşması
  • Gerilim çatlağı oluşumu

Aynı zamanda mekanik özelliklerde aşağıdaki gibi değişiklikler olmaz:

  • Kırılganlık gelişimi
  • Dayanım, esneklik ve sertlik azalması
  • Gerilim çatlağı oluşumu

OSUV serisi UV özellikler,

* İSO4892-2 UV yaşlandırma Testi. 552 saat test süresi
* UL94 V2-V0  Alev iletmez / Self extinguishing 
* Yüksek UV Dayanımı / High UV Resistance 
* Halojensiz , zehirli gaz çıkarmaz / Halogen Free
* Kükürt ve fosfor içermez / sulphur and phosphorus free
* Yağ Direnci / Oil Resistance
* Düşük duman, düşük toksisite / Low smoke, low toxicity
* -40C+120C kısa süre 150C çalışma sıcaklığı

 


 
  •  
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin